Karslı, Şanlıurfa’da..!..( VİDEOLU HABER )

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi.

Karslı, Şanlıurfa’da..!..( VİDEOLU HABER )
Yazar : Tarih : Okunma : 350 views Yorum Yap

 

Aysel KIRIŞAN- ŞANLIURFA/ Hava yoluyla Şanlıurfa’ya gelen Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı Merkez Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Özbay, Haliliye İlçe Başkanı Hakkı Demir, Karaköprü İlçe Başkanı Halit Şeker, Eyyübiye İlçe Başkanı Müslüm Şahinalp İl ve İlçe kadın kolları yönetimi tarafından karşılandı.

 

 

Havaalanından Parti İl Başkanlığına konvoy eşliğinde gelen Merkez Parti Genel Başkanı Karslı parti binasında davul zurna eşliğinde partililer tarafından karşılandı.

 

 

Burada Partililerle ve partiye gönül vermiş yol arkadaşları ile birlikte sohbet tadında soru-cevap şeklinde istişarelerde bulundular.

 

 

Gerçekleştirilen sohbetin ardından kameraların karşısına geçerek Türkiye’de uygulanan siyaset ve Merkez Partinin vizyon ve misyonunu değerlendirerek açıklamada bulundu.

 

 

Prof.Dr. Abdurrahim Karslı’nın açıklaması şu yöndedir;

 

 

Türkiye’de Yanlış Politika Uygulanıyor

ABD şöyle yapıyor. Kendim gidip bu işlerle uğraşmak yerine birilerini gaza getirir alet ederim, onları gönderirim…; Ve bizi alet ederek, gaza getirerek  Suriye yi  içimize soktular.Şimdi Suriyelerle neden kavga ediyoruz. Gayet iyiydik… Hatta beraber Bakanlar toplantısı yapacaktık. Nerdeyse sınırları aşmıştık, yıllarca  beraber yaşamış iki kardeş millet..; Niye biz Suriye ile kavga edelim..; Biz Suriye’de Esad’a neyi  dayattık…Arap baharının da canlı olmasıyla o zaman işte, sen burada demokrasiyi getir, anayasa hazırla, şunu yap bunu yap filan  diye olmadık sebeplerle kavga ettik. Halbu ki bizde demokrasi yok ki biz Suriye’ye demokrasi götürelim.  Önce demokrasiyi biz kendimiz yapsaydık, Suriye’yi kendimize getirseydik, biz Türkiye’yi kalkındırsaydık sonra, Suriyelileri gidip bir şeyler söyleseydik. Maalesef böyle bir gaza geldik. Suriye ye demokrasi götürüp,Suriye’yi kurtarıp Suriye’yi kalkındırayım derken Türkiye’yi Suriye yaptık maalesef.5 milyon insanı getirip sırtımıza koyduk,şimdi kapılarda bizim Türk bayraklarımızı yakıyorlar, resimleri yakıyorlar niye..?  toprağımızın bu hale gelmesine siz sebep oldunuz diye.. Siz bu işlerle yanlış projeleriniz ile bizi bu hale getirdiniz.

 

Merkez Partinin Vizyonu ve Misyonu

Merkez Parti hem iktidara hem de muhalefete muhalif bir parti. Türkiye’de ki bütün bu siyaseti ret eden bir siyaset yapmak istiyor. Merkez Parti diyor ki biz etnik temele dayalı bir siyaset yapmayacağız. Kürtçüyüz, Türkçüyüz ırkçıyız bunlar bizi ilgilendirmez. Önce İNSAN diyoruz. Allah’ın yarattığı her insan bizim için hiçbir farkı yoktur. Din, dil, ırk ne olursa olsun bizi ilgilendirmez. Dolayısıyla etnik temele dayalı kutsal değerlere dayalı tarihe mal olmuş şahıslara dayalı bir siyaset yapmayacağız. Türkiye’de olmayan bir siyaseti konuşuyoruz yalan dolan olmayan, kimseden bir şey istemeyen kimseyi alet etmeden milletin ihtiyaçları neyse onu yerine getirmeyi gerçekleştirmek istiyoruz.’’ifadelerini kullandı.

 

 

Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı parti binasında yapmış olduğu açıklamanın ardından Parti İl ve İlçe Başkanları, parti yönetimi ile birlikte Merkez Parti Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı Yıldız Yıldız hanım’ın oğlunun düğün merasimine iştirak ettiler.

 

admin admin (urfasonhaber@gmail.com)