Kaş Yapalım Derken Göz Çıkarmayın

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta yıkımına başlanılan kale eteği projesi kuzey bölümünde hiçbir önlem ve tedbirin alınmadan yıkım yapılması vatandaşları zor durumda bırakıyor.

Kaş Yapalım Derken Göz Çıkarmayın
Yazar : Tarih : Okunma : 238 views Yorum Yap

Geçtiğimiz haftalarda Büyükşehir Belediyesi tarafından uzun süre sonra yeniden başlatılan ve her platformda reklamı yapılan kale eteği projesi kapsamında yapılan yıkım çalışmasında çevredeki vatandaşların sağlıkları düşünülmeden yapılması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan vatandaşlar kale eteği projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesine ait ekipler mahallemizde kamulaştırılarak yıkımı yapılan yerlerde çalışma yapıyorlar. Fakat bu yıkım çalışması sırasında yükselen toz bulutlarından son derece muzdaripiz. Mahallede yaşayan vatandaşlarımızda astım hastası olan var, hamile olan var, nefes darlığı olan var, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan bir tanker su istetip çalışma yapılan yere su sıkarsa toz bulutları oluşmaz ve bizlerde mağdur olmayız. Büyükşehir ekiplerinin bu vurdumduymazlığı bizi son derece zor durumda bırakıyor. Buradan Büyükşehir Belediyesine sesleniyoruz bu işi ya tam olarak sağlığımızı tehdit etmeyecek şekilde yapın ya da kaş yapalım derken göz çıkarmayın” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

admin admin (urfasonhaber@gmail.com)