Jandarmadan Kaçakçılara Dev Operasyon

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü ekipleri, bir evde silah kaçakçılığı yapıldığı bilgisi  üzerine harekete geçerek başarılı operasyon gerçekleştirdi.

Jandarmadan Kaçakçılara Dev Operasyon
Yazar : Tarih : Okunma : 125 views Yorum Yap

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince Silah ve Mühimmat Kaçakçılığına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; 03 Ekim 2019 tarihinde, Adli Makamlardan alınan arama kararına istinaden Siverek ilçesi, Y. mahallesinde E.Ö. isimli şahsın ev ve eklentileri ile aracında yapılan arama sonucunda, gizlenmiş vaziyette (1) adet 7.62 mm. çapında AK47 kaleşnikof piyade tüfeği ile (2) adet 5.56 mm. çapında M16 COLT marka piyade tüfeği olmak üzere toplam (3) adet uzun namlulu piyade tüfeği ele geçirildi

 

Bahse konu Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı suçundan E.Ö. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınarak Şüpheli şahıs işlemlerin tamamlanmasını müteakip 04 Ekim 2019 tarihinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildiği belirtildi.

 

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı ile her türlü Kaçakçılık faaliyetlerine yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalar aralıksız devam edildiği gelen bilgiler arasında.

 

 

 

admin admin (urfasonhaber@gmail.com)