Sevinin…;

Bir zamanlar bir URFA SPOR umuz vardı..!..

Sevinin…;
Yazar : Tarih : Okunma : 108 views Yorum Yap

Yağmurda,  çamurda, soğukta sıcakta, varlıkta yoklukta bütün Urfalıların yanında olduğu maç günü büyük bir heyecanla maç saatini beklediği stada girmek için saatlerce kuyruklarda soğuk sıcak demeden yağmur çamur dinlemeden stada girdiğinde çocuklar gibi sevindiğimiz galip geldiğinde içi içine sığmayan mağlup olduğunda yemeden içmeden kesilen bir URFA SPOR’umuz vardı..; Ama gelin görün ki çok sinsi bir EL yıllar önce bu çok sevdiğimiz onunla yatıp kalktığımız hayatımızın bir parçası olan olmazsa olmazımız olan takımımızın İPİ’ni çekti… Bütün heveslerimizi kırdı… Öyle bir hale getirdiler ki;  Urfalı sporseverleri spordan – Urfa spordan soğuttular. Ellerine ne geçti bilmem ama her gün körlerine kefenlerine sayılıyor bunu bilsinler..!..

 

Hafta içi bir televizyon kanalında bir yorumcu, dostum sayın SEBAHATTİN CEVHERİ’ yi konuk etmişti… Yaklaşık iki saat boyunca başkanı bir konsensüs kurması için ikna etmek için uğraştı. Sonunda Sayın Cevheri razı oldu ve ertesi gün Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü ziyaret etti. Ne konuşuldu, ne anlatıldı içeriğini bilemiyoruz..?.. Ama bir sonuç alınamadığı anlaşılıyor ki, bir açıklama yapılmadı.

 

Yani anlaşıldığı gibi daha Urfa’yla/Urfa sporla ilgili hesapları bitmemiş emeği geçenleri ALLAH’a havale ediyoruz… İnşallah bu vebalin altında kalkamazlar..!..

 

Şimdi nolacak, olacaklar bellide…; Kimin altında kalacağı belli değil…

 

Bir atasözü vardır: Soğan yiyen kurtulur elinde kabuğu kalan kurtulamaz derler…

 

Urfa sporun ipini çekenlerin bir kısmı Ankara’da, bir kısmı İstanbul’da, Urfa’ya Urfa spora bakıp kıs kıs gülüyorlar. Bunun birde Urfa ayağı var. Bakalım, bu arkadaşlar ne yapacaklar bu vebalin altından nasıl kalkacaklar..;

Ha, biz Urfalılar balık hafızalıyız çok çabuk unuturuz. Ama bu yapılanları unutmayacak sporseverlerde azınlıkta değildir. diye umuyorum..!.. Velhasıl… Bir Urfa sporumuz vardı, içine ettiler…

 

Sevinen yoksunlar vardır neden yoksun olduğunu tahmin ediyorsunuzdur..;

 

Ama biz Urfalıların, Urfa sporluların içi kan ağlıyor bunu da bilin..!..

 

***Kalın Sağlıcakla***

Şükrü Çadırcı Şükrü Çadırcı (urfaortadogugazetesi@hotmail.com) Websitesi