ŞURKAV’dan Bir Kültür Hizmeti Daha

Kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği faaliyetlerle şehrin ihtiyaç ve beklentilerine cevap veren Şanlıurfa ili Kültür eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV), Şanlıurfa’yı ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak amacıyla hazırlanan 54’üncü kitabın basımını gerçekleştirdi.

ŞURKAV’dan Bir Kültür Hizmeti Daha
Yazar : Tarih : Okunma : 95 views Yorum Yap

Prof. Dr. Abdullah Ekinci tarafından; arkeolojik buluntular, arşiv belgeleri, ana metinler, akademik çalışmalar titizlikle incelenerek Urfa’yı bilmek ve anlamak adına büyük emekler sarf edilerek hazırlanan “Harran ve Çevresi Tarih” isimli kitap, ŞURKAV’ın 54’üncü yayını olarak basıldı. Kitaba www.surkav.or.tr adresinden ulaşılabilir.

 

ŞURKAV Divan Sohbetlerine Davet

 

Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) tarafından organize edilen Divan Sohbetleri’nin ilki 17 Ekim 2019 Perşembe günü akşam Saat 19.30’da ŞURKAV hizmet binasında düzenlenecek.

 

Kadim medeniyetimizden gelen sohbet geleneğini yaşatmak, bilgi paylaşımında bulunmak, toplumu bilgilendirmek, bilgilenmek, bilinçlendirmek amacı ile şehir, medeniyet, kültür, sanat, edebiyat, din, sosyoloji, felsefe vb. konularında uzman kişilerin her hafta fikir mütalaasında bulunacağı divan sohbetlerinin ilk konuğu Prof. Dr. Ekrem Bektaş olacak.

 

“Nabi’den Hikmet Esintileri” isimli sohbet, 17 Ekim 2019 tarihinde Saat 19.30’da Yusufpaşa Mah. 886. Sokak bulunan ŞURKAV hizmet binasında gerçekleştirilecek.

admin admin (urfasonhaber@gmail.com)