Kim Bu Gizemli Hayırsever..!..

Gece geç saatler de bir grup hayırsever, Eyyübiye ilçesinde bulunan gecekonduların kapılarını çalarak içlerinde 1000 TL kadar para bulunan zarflar bırakıyor.

Kim Bu Gizemli Hayırsever..!..
Yazar : Tarih : Okunma : 305 views Yorum Yap

Aysel KIRIŞAN- ŞANLIURFA/ Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde çoğunluğu gecekondudan oluşan mahalleler de hemen herkes 6 ayda bir kapıları çalarak para dolu zarfları bırakan kişi ya da kişileri konuşuyor.

 

 

Gece geç saatler de mahalleye gelen kişi ya da kişiler önceden belirledikleri maddi durumu kötü ailelerin evlerine kapıları çalarak içinde 1000 TL olan zarf veriliyor.

 

 

Önceden belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine kapıları vurulup 1000 TL’lik zarfların kim ya da kimler tarafından bırakıldığını bilmeyen aileler büyük şaşkınlık yaşarken, mahallede başka ailelere de aynı şekilde yapıldığını öğrenince ‘’Hızır” adını verdikleri hayırseverin kimliğini merak etmeye başladılar.

 

Urfa Son Haber mikrofonlarına konuşan mahalle sakinlerinden bir vatandaş şunları belirtti;

 

‘’ İçlerinde para bulunan ve ekonomik olarak zor günler geçiren halka ilaç gibi geldiğini belirten vatandaş, Gerçekten durumu iyi olmayan evleri tespit ederek gece geç saatlerinde kapıları çalarak zarfı verdiklerini söylüyorlar. Alanlar da ‘aldık’ diyorlar. Ama kim ya da kimler olduğunu, ne için yapıldığını bilmiyorum. 10- 15 kişiden duyduk para alan. Allah razı olsun bu insan ya da insanlardan bu kadar evi neşelendirdi, şenlendirdi. Böyle insanlara ihtiyaç var” diye konuştu.

 

 

İsmini vermek istemeyen bir vatandaş ise şu sözlere vurgu yaptı;

”Gece saatlerinde önceden belirlenmiş ihtiyaç sahipleri ailelerin kapıları vurularak 1000 TL’lik zarflar bırakılıyor. Kim ya da kimler olduğunu bilmiyoruz. Yardımseverler ayrıca diğer mahallelerde 1000 TL’lik Zafer halinde kapıları vurulup zarflar teslim edildikten sonra dualar istenip çekip gidiyorlar. Allah bu tür insanları başımızdan eksik etmesin, Allah razı olsun’’ Diye konuştu.

 

 

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde gecekonduların çoğunlukta olduğu mahalle sakinleri” Hızır” adını verdikleri gizemli hayırseveri merak ediyor.

 

 

ÖZEL HABER

admin admin (urfasonhaber@gmail.com)