Kırıkçı Asaleten Genel Sekreter

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından büyük değişimlerin yaşandığı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreterlik görevi vekâleten Mahmut Kırıkçı’ya verilmişti

Kırıkçı Asaleten Genel Sekreter
Yazar : Tarih : Okunma : 131 views Yorum Yap

O dönemlerde sürekli gündemi meşgul eden genel sekreterlikle ilgili olarak mevcut genel sekreter Abdulkadir Açar görevi bıraktığını açıklamasının ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevine vekâleten Mahmut Kırıkçı görevlendirilmişti.

 

 

Daha önce genel sekreter yardımcısı olan Mahmut Kırıkçı, vekâleten genel sekreterlik görevini vekâleten yürüten Kırıkçı asaleten Genel Sekreter olarak atandığı öğrenildi.

 

 

MAHMUT KIRIKÇI KİMDİR?

 

1964 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Şanlıurfa’da İlkokul ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra lise eğitimi için imam hatip lisesine gitti. Lisans eğitimini Dicle Üniversitesi mühendislik fakültesi ziraat mühendisliği bölümünde aldı. Buradan mezun olduktan sonra özel sektörde 2 yıl çalıştı. Daha sonra 1990 yılında Şanlıurfa belediyesinde ziraat mühendisi olarak göreve başladı. 1994 yılında Park Bahçe müdürü olarak görevlendirildi. 1997 yılında belediye başkan yardımcısı olarak atanan Mahmut KIRIKÇI bu görevini 17 yıl başarıyla devam ettirdi. 2014 yerel seçimlerinde Büyükşehir olunması münasebetiyle, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı olarak atandı.

 

2004-2009 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı Şanlıurfa şubesi yönetiminde görev aldı.

 

2000-2009 yılları arasında teknik elemanlar derneğinde başkanlık görevinde bulundu.

 

Evli ve 5 çocuk babası olan KIRIKÇI az derecede İngilizce orta derecede de Arapça bilmektedir.

admin admin (urfasonhaber@gmail.com)