Lefke Avrupa Üniversitesi’nden Gazetemize Ziyaret

Lefke Avrupa Üniversitesi Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Mehmet Güneş gazetemizi ziyaret ederek fikir alış verişinde bulundu.

Lefke Avrupa Üniversitesi’nden Gazetemize Ziyaret
Yazar : Tarih : Okunma : 99 views Yorum Yap

Yapılan ziyarette Lefke Avrupa Üniversitesi’nin eğitimde izlediği rota hakkında bilgi veren Güneş şunları söyledi.
Lefke Avrupa Üniversitesi Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Güneş;” Lefke Avrupa Üniversitesi 1989 yılında Kıbrıs Bilim Vakfı tarafından kurulmuştur.1990 Yılında resmen faaliyete geçen bir devlet üniversitesidir. Avrupa Lefke Üniversitesi ‘nin tüm programları Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından tanınan üniversite olup 11 Fakülte 4 Yüksek okul , 3 Meslek Yüksek Okulu ve 1 Enstitü bünyesinde, 84 önlisans ve lisans, 28 yüksek lisans ve 15 doktora programında eğitim veriyor.

Biz Lefke Avrupa Üniversitesi Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilciliği olarak bölgemizde faaliyet vermekte olup ofisimiz haftanın 6 günü bölge insanımıza hizmet veriyoruz. Bölge çapında ve ilimiz bazında şimdiye kadar birçok alanda mezun vermiş olup öğrencilerimize de halen yakinen ilgilenmekteyiz.” diyerek sözlerini tamamladı.
Urfa Son Haber Gazetesi ile ilgili bilgi alan Lefke Avrupa Üniversitesi Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Mehmet Güneş gazetenin izlemiş olduğu tarafsızlık ilkesine uymaya çalışan ender gazetelerden biri olduğunu vurguladı.
Öte yandan Urfa Son Haber Gazetesi İdari İşler Sorumlusu Mustafa Çiçek ise Lefke Avrupa Üniversitesi Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Mehmet Güneş ve ekibinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

admin admin (urfasonhaber@gmail.com)