HÜR Belediye – İş’ten DP İl Başkanı Polat’a Ziyaret

Hür Belediye – İş Sendika Genel Başkanı Sinan Sır, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Polat’ı İl Binasında ziyaret ederek gündeme ilişkin istişarelerde bulundu.

HÜR Belediye – İş’ten DP İl Başkanı Polat’a Ziyaret
Yazar : Tarih : Okunma : 152 views Yorum Yap

Aysel KIRIŞAN-ŞANLIURFA/ Hür Belediye – İş Sendika Genel Başkanı Sinan Sır, İl Parti binası makamında ziyaret ettiği İl Başkanı Mustafa Polat ile birlikte Belediyede çalışan işçiler hakkında fikir alış-verişinde bulunarak bir takım değerlendirmelerde bulundular.

 

Başkan Sinan Sır’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiğini belirterek şu şekilde açıklamalar da bulundu;

 

‘’Geçen hafta Cuma günü Hür Belediye -İş Sendikası Genel Başkanı aziz dostum ve beraber siyaset yaptığım değerli arkadaşım Sayın Sinan Sır Partide bizleri ziyaret etti.

 

Şanlıurfa Büyükşehir belediyesinde çalışan bazı işçi arkadaşlar Şanlıurfa Hür Belediye – İş Sendikasına geçiş yapmışlardır.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde çalışan bazı daire başkanları ve üst görevde bulunan bazı bürokratların Hür Belediye -İş Sendikası’na üye olan işçi arkadaşları arayarak “sendikadan istifa edin hak iş konfederasyonuna bağlı Hizmet – İş sendikasına geçin, geçmezseniz sizleri işten çıkarırız, sizleri uzak ilçelere sürgün ederiz, hayvan barınaklarına ve kanalizasyon işlerinde çalıştırırız ” diye baskı uyguluyorlarmış.

 

Büyük Şehir belediyesinin işçiler üzerindeki baskısı tüm belediye işçilerini bizleri ve kamuoyunu ziyadesiyle rahatsız ediyor.

 

Şanlıurfa ‘ nın bin bir sorunu varken belediye yönetimi onları halı altına saklamış işçilerle uğraşıyor.

 

Demokrat Parti olarak bu ülkede sendika kurmak ve üye olmak yasak iken sendika kurma yasasını 1952’ de çıkardık ve ilk işçi sendikası Türk – İş 1952 ‘ de kuruldu.

 

Yine Memurların sendika kurma ve üye olma yasak iken 1992 ‘ de DYP iktidarında yasa çıkardık, memurlar sendika kurdu ve üye oldular.

 

Bizim izimiz ve emeğimiz olduğu halde hiç bir sendikaya baskı yapmadık ve arka bahçe yapmadık.

 

Hür Belediye – İş Sendikası Genel Başkanı Sayın Sinan Sır ” ben Şanlıurfa Büyük şehir Belediye Başkanı Sayın Zeynel Abidin Beyazgül ile görüştüm. ‘’Genel Başkanı Şanlıurfa’lı olan bir sendikamız var. Neden bana yardım etmiyorsunuz ve sizin bazı üst yöneticilerin bize üye olan işçi arkadaşlara baskı yapıyorlar. Buna engel olun üstelik geçen Belediye Başkanları seçiminde sizlere açık ve aleni çalıştık hala bu baskıları neden yapıyorsunuz anlamış değilim ” demiş.

 

Son sözümüz Şanlıurfa Belediye Başkanı Sayın Zeynel Abidin Beyazgül’ e çağrımız; ‘’siz ve bürokratların sendika ile uğraşmaktan vaz geçin. Urfa’ nın sorunları ile ilgilenin. Örneğin, Karakoyun deresine su akıtın, otopark sorununu çözün DYP Belediye Başkanı Sayın Uğur Esat Akgöl ‘ un Haşimiye meydanından yıldız meydanına kadar genişlettiği caddeyi kapaklı pasajı’ na kadar genişletin.

 

Genel başkanı Şanlıurfa ‘lı olan Hür Belediye- İş Sendikası’ na başta Büyükşehir Belediye Başkanımızı, tüm siyasi partileri, tüm STK ve Şanlıurfa’ lı hemşerilerimizi destek vermeye davet ediyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

 

ÖZEL HABER:

 

admin admin (urfasonhaber@gmail.com)