HRÜ Öğrencileri, Dreams Talk Köy Okulu Etkinliğinde VİDEOLU HABER)

Harran üniversitesi öğrencileri Dreams Talk Hayal Kulübü adı altında köy okullarına giderek pek çok etkinlikle beraber öğrencilerin yüzünü güldürmeyi başardılar.

HRÜ Öğrencileri, Dreams Talk Köy Okulu Etkinliğinde VİDEOLU HABER)
Yazar : Tarih : Okunma : 274 views Yorum Yap

 

Aysel KIRIŞAN/ ŞANLIURFA-Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Dreams Talk Hayal Kulübü Sosyal İşleri Başkanı Mehmet Yavuz Geçgel yapılan etkinlikleri şu şekilde açıkladı ;

 

 

‘Bir kulüpten fazlası olduğumuzu her zaman dile getiriyorum.1 ay içerisinde yaptığımız 5 etkinliğimizin sonuncusunu bugün yaptık.

 

 

Dreams Talk Köy Okulu Etkinliği adı altında bugün 35 kişilik ekiple 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle köy okulumuzu ziyaret ettik. Bu 35 kişinin hemen hemen hepsi farklı bölüm okuyan öğrencilerdi. Etkinliğimizde her sınıfa 3 arkadaşımızı verdik. Öncelikle çocuklarla tanıştık daha sonra hayallerini dinledik. Sınıf içi oyunlar oynadık, çocuklara yüz boyası yaptık. Her çocuğumuza 1 kalem, 1 silgi, 1 bayrak,1 balon hediye ettik.

 

 

Sıra geldi bahçe oyunlarına. Çuval yarışı, ok atma, halat çekme ve çocuklarla müzik eşliğinde dans etme.6 kişiden oluşan arkadaşlarımız da bu esnada anaokulumuzun içini boyadı ve çizimler yaptılar. En son aktivitemizde voleybol maçıydı ve günü böyle sonlandırdık. Son etkinliğimiz böyle oldu şimdi yeni etkinlikleri yapma vakti.’

 

 

Kitap kampanyası yapılarak başka çocukların yüzünde başka gülümsemeler görerek, hayallerini gerçekleştirmeye devam ettiklerini dile getirdiler.

 

admin admin (urfasonhaber@gmail.com)